To Skandal jak zachowują się warszawiacy! Tego się nie spodziewaliście jak ONI traktują ludzi!

Niedoceniani dostawcy jedzenia w Warszawie-ten temat warto omówić szerzej gdyż w dobie pandemii dotyczy wielu ludzi mieszkających w Warszawie. Dostawcy sushi, kebabów czy pizzy nie mają lekko!

Przez ostatnie pół roku miałem okazję popracować jako dostawca jedzenia dla warszawiaków w kilku dzielnicach wawy i to jak się zachowują zamawiający najdelikatniej można ująć jako sknerstwo i brak empatii.

W tym artykule znajdziesz:

Na czym polega praca dostawcy jedzenia?

Czy Napiwki dla dostawcy to najważniejszy element jego pracy?

Ile w Warszawie zarabia dostawca?

Dostawca jedzenia a korona wirus.

Jakie jedzenie najczęściej zamawiają w stolicy?

Gdzie nie dają napiwków?

 

Na czym polega praca dostawcy jedzenia?

W wielkim skrócie praca dostawcy jedzenia wiąże się z dostarczeniem zamówionego dania z ulubionej knajpy pod drzwi domu, mieszkania lub biura zamawiającego.

Czy Napiwki dla dostawcy to najważniejszy element jego pracy?

Jak najbardziej! Napiwki czy inaczej TIPY to integralna część zarobku dla dostawcy. Oprócz NISKIEJ dniówki jaką zarabia wspomniany człowiek od dostaw uzupełnieniem wypłaty jest napiwek od klienta. Warto tutaj zaznaczyć że nie tylko jest to aspekt finansowy ale również inwestycja w szybką dostawę zamawiającego.

Dostawca jeżdżąc  w jednej knajpie z czasem poznaje swoich klientów na danym terenie i kolejnych dostawach wie kto go docenia a kto nie. Jeśli dostaje tipa od takiego klienta to dostawa na pewno będzie szybka i miła z ciepłym jedzeniem. Dostawca zadowolony i klient zadowolony.

Gdzie nie dają napiwków?

Liderami w mojej i nie tylko statystyce są to KABACIARZE i MIASTECZKO WILANÓW! bez urazy…Irytującym jest np. to że czasami przez kilkanaście dobrych minut szukasz adresu, klient nie odbiera telefonu bo jest na rowerze zamawia sushi za 250zł i ma wyliczone co do grosza a mieszka w apartamencie za kilka baniek a na koniec nie daje tipa…..żenada

Niektórzy tłumaczą się też wprost że jest pandemia i bezkontaktowa dostawa a płatność online jak np. pyszne.pl… ale tam też jest opcja daj napiwek… Chcesz mieć szybką dostawę doceniaj swojego dostawcę.

Osobiście sam daje napiwki bo uważam że karma wraca!

Pamiętaj! w te wakacje #dajTIPA

Ile w Warszawie zarabia dostawca?

Pracując w dwóch knajpach przez rok można sobie wyrobić zdanie że nie zarabia dużo! Rozmawiając z ludźmi którzy jeżdżą na dostawie w innych restauracjach przedział jest znaczny od 12 do 15zł plus kilometrówka np. 50gr za kilometr. Niektóre restauracje serwują swoim dostawcom jedzenie  (czas pracy to 10-12h dziennie) a w niektórych nie a nawet życzą sobie za 0,5 L wodę 5zł. a w jeszcze innych każą oddawać swój napiwek.

W większości knajp kierowcy zatrudniani są bez żadnej umowy na CZARNO i na swoim aucie czy też innym pojeździe. Mała pojemność silnika daje jeszcze taką opcję że z kilometrówki coś zostaje na amortyzację… częsta wymiana oleju, klocków czy elementów zawieszenia, Trzeba tu podkreślić że dziennie robi się ok. 100-150km czyli pracując 5dni w tygodniu wychodzi 750km po mieście. Dodać można jeszcze to jak niektórzy kierowcy dostawcy jeżdżą cały dzień w upale 30-35 stopni to nie jest żadna rewelacja.

Dostawca jedzenia a korona wirus.

I w tym temacie dostawcy nie mają lekko… nie dość że nie otrzymują napiwków to są narażeni gdyż często dostarczają jedzenie dla osób w kwarantannie. Prawie żaden z szefów nie zapewnia środków ochrony dla kierowców, nie dają maseczek i płynów do odkażania… pozytywnym elementem jest to że w blokach rozwieszone są pojemniki z płynami do dezynfekcji rąk.

Dostawcy jedzenia są bardzo narażeni na zakażenie korona wirusem i innymi wirusami, mają do czynienia z klamkami w budynkach, gotówką, domofonami czy ludźmi w windach.

Problemy dostawców Jedzenia.

Z jakimi problemami spotyka się dostawca jedzenia?

  • brak możliwości zaparkowania auta, wszędzie szlabany i inne przeszkody
  • mandaty od straży miejskiej
  • zaczepki w porze nocnej
  • gubiące zasięg terminale
  • wyzwiska od zamawiających pod wpływem alkoholu
  • adresy, brak numeracji na budynkach i klatkach, w porze nocnej to tragedia, weź tu szybko dowieź jak nie widać numeru , nawigacja nie zawsze dobrze pokazuje dojazd.
Jakie jedzenie najczęściej zamawiają w stolicy?

Czym chata bogata…raczej czym knajpa bogata, mieszkańcy warszawy zamawiają niemal wszystko i o każdej porze od burgerów, kebabów, pizzy, jedzenia domowego, sushi, dań indyjskich i gruzińskich.

Jeśli spodobał ci się wpis a chciałbyś coś dodać to komentuj, jestem ciekawy waszych doświadczeń w pracy jaką jest DOSTAWCA JEDZENIA w Warszawie.

 

 

Jedna odpowiedź do “To Skandal jak zachowują się warszawiacy! Tego się nie spodziewaliście jak ONI traktują ludzi!”

Możliwość komentowania została wyłączona.